Якщо ви купили свій перший шосейник, скоріше за все на ньому встановлена бюджетна гума і є велика ймовірність того, що це буде Lugano — базова шосейна покришка від Schwalbe. Lugano розходиться як гарячі пиріжки і безліч велобрендів недарма обирають Lugano, щоб укомплектувати моделі для початківців.


Lugano виготовляється з м'якого та чіпкого однокомпонентного компаунду Silica. Каркас покришки має щільність 50 TPI, а корд в залежності від версії буває сталевий або кевларовий. Фолдингова версія на 70 грамів легша, проте виробляється тільки в двох розмірах: 23 та 25 мм. Антипрокольний шар K-Guard з переробленої гуми розроблений для забезпечення захисту камери від проколів.В 2016 році дизайн Lugano зазнав серйозних змін. Малюнок протектору попередньої версії повторював рельєф напилка своїми мікроскопічними пірамідальними шипами на центральній доріжці, а плечові косі насічки служили для відведення води в непогоду при проходженні поворотів. Протектор зовнішнім виглядом нагадував старі однотрубки (не плутайте Lugano з Lugano T, адже це абсолютно різні звіри). З 2016 року випускається оновлена версія Lugano з протектором, що виглядає більш сучасно: центральна доріжка не має ніяких шипів, але вона й не повністю гладка, шагренева поверхня забезпечує краще зчеплення. Акваканавки значно довші і розташовані по 4 в ряд. Рядки розділяються косою доріжкою, що починається майже від самого центру покришки. Таким чином, воді є куди вийти з під-плями контакту і завдяки цьому знижується ризик послизнутися під дощем.

В залежності від ваги велосипедиста ці покришки слід качати в діапазоні від 85 до 115 PSI (від 6 до 8 atm). На відміну від попередньої моделі з пірамідальними шипами, у версії, що випускається з 2016 року, стандартним вважається розмір 25 с, а не 23 с, як раніше. Це в дусі нового часу: мода на ободи з внутрішньою шириною 17 та 19 мм вимагає широких покришок та більшого кліренсу для кращого, стабільного керування.Зверніть увагу, що покришки Schwalbe Lugano мають «rotation» та повинні бути змонтовані на обід в правильному напрямі.

Різнокольорові версії підкреслять ваш стиль: Lugano з білими, червоними, жовтими та синіми смужками підійдуть до сучасних велосипедів, а для поціновувачів класики пропонується особлива версія з бежевими боковинами.