Призначення Big Apple — комфортне пересування по асфальту та ґрунтобанам на турингоовому велосипеді та МТБ. Потреба в комфорті на гірських велосипедах стала двигуном для створення балонних покришок. Schwalbe випускає Big Apple вже більш ніж десятиріччя, але в інтернеті представлено на диво мало оглядів цих покришок, особливо, якщо мова йде про використання в горах. Даний огляд стане спробою закрити це прикре упущення.

Проводився тест Big Apple 26" 2.35" на гірському трейлі.


Діставшись до старту маршруту, ми спустили колеса десь на 10 PSI (спереду навіть трохи більше). Ми були дуже здивовані тим, як добре покришки тримали в бруді і Боже, який в них накат! Єдине, з чим можливо порівняти свої відчуття — так це з катанням на BMX в ґрунтовому парку. Далі вирушили трейлом з наміром не панькатись з колесами. До того ж, вчора взяли один з найважкіших підйомів біля Затоки (мова йде про затоку Сан Франциско) на цій гумі!


Вгору по Стіл Ранчо.Стіл Ранчо (або як місцеві його називають "Стілс") — це технічний підйом з великими валунами, а ще з поворотами на 180°. Якщо досвіду немає, по такому покриттю їхати не так і легко, але для нас це рідна стихія, ми часто збираємося на цей підйом.

Дуже здивувало, як ми в'їхали на пагорб на цих покришках. Заднє колесо трохи прослизнуло декілька разів, коли ставали на ноги, щоб переїхати валун, але нічого такого, що не трапилось би з зубатиками. А ще не забувайте, що ми їдемо на повному рігіді (велосипед без будь-якої амортизації).

Потім почались веселощі: бруд. І не просто бруд, а глина. На наших трейлах протилежна до сонця сторона залишається досить вологою, тому ландшафт на трейлі на одному боці сухий та скелястий, а на іншій являє собою слизьку брудну кашу. Звісно, що Big Apple ковзали та прослизали, цього було слід очікувати. З такої глини можна ліпити посуд.

Оскільки покришки напівслікові, бруд з них відпадає сам.На мою думку, Big Apple витримали всі наші знущання завдяки своїй кулеподібній конструкції та здатності їхати на низькому тиску. Добре, що можна скинути тиск до 30 PSI (2 атм) і при цьому мати кльовий накат. Взагалі, низький тиск допомагає на трейлах, просто не забувайте про обмеження на мокрому ґрунті. Моя впевненість на даних покришках нікуди не зникне, опинись я на сухій поверхні чи на ґрунтобані.


Висновок.Ну а тепер пару слів про очевидні речі: Big Apple не є гірськими покришками, але багато хто з нас любить їздити половину часу по асфальту, а інші 50% по ґрунтах. Для змішаного ландшафту я вибираю циклокросовий велосипед, втім, Big Apple покривають ту ж саму сферу використання. На боковині навіть є дуже корисна світловідбиваюча стрічка для катання в темряву.Якщо ви їздите проповідуючи універсальний підхід, раджу звернути увагу на Big Apple. Вони принесуть користь не тільки на пляжних круізерах і міських самоходах.