Знос покришки

Як дізнатись, що покришка стерта?

Малюнок протектору на велосипеді має набагато менше значення, ніж на автомобілі, тому використання покришки зі зношеним протектором не є такою проблемою, якщо ми не говоримо про шини для МТБ.

Коли антипрокольний шар або нитки каркасу видно крізь гуму, це сигнал, що покришці вийшов строк, та її треба замінити. Оскільки здатність опиратись проколам напряму залежить від товщини, радимо не зволікати з заміною.
Боковини часто зношуються раніше, ніж протектор. У більшості випадків, причиною цього стає тривале катання на слабо накачаних колесах. Перевіряйте та підкачуйте колеса хоча б раз на місяць. Корисно мати вдома манометр.
Скільки можна проїхати на різних покришках?

Важко відповісти на це питання, адже пробіг залежить від тиску, ваги, поверхні, температури та стилю їзди. Наприклад, у жарку погоду від їзди на завантаженому велосипеді по грубому асфальту, покришка зношується швидко.

Загалом, ви можете очікувати від стандартної покришки Schwalbe пробіг від 2000 до 5000 кілометрів.

На покришках сімейства Marathon можна проїхати від 6000 до 12000 км. Полегшені Marathon Racer та Marathon Supreme їздять дещо менше: від 5000 до 9000 км. Найкращим результатом може похвалитися Marathon Plus, яка легко набирає більше 10000 км.

Ніякого, навіть приблизного пробігу для МТБ-покришок назвати не можна, адже вирішальним фактором тут стає стиль катання. Наша шосейна покришка Schwalbe One може пройти від 3000 до 7000 км.

Чому шини зношуються занадто рано?

На жаль, багато шин не доживають навіть до мінімального терміну. Це все через низький тиск. Покришка не може довго витримувати велике навантаження при нестачі повітря всередині. Через це боковини сильно деформуються під час руху. Покришка витримує таке знущання досить обмежений період часу. У певний момент її боковина рветься.

Чому шини для багатоколійних транспортних засобів зношуються так швидко?

Наші покришки розроблені для використання на велосипедах, тому не завжди підходять для багатоколійних транспортних засобів, таких як трайки.

На відміну від одноколійного велосипеда, трайк не нахиляється у повороті. Трайк проходить криві перпендикулярно напрямку руху завдяки керованим переднім колесам (недостатня обертальність). У залежності від стилю їзди та конструкції транспортного засобу, це може прискорити знос.

Екстремально швидкий знос (коли шина стирається менш ніж за 1000 км) може свідчити про неправильно налаштований розвал-сходження. Навіть у прямому русі на колеса, що розташовані перпендикулярно поверхні, діє збільшене тертя, що є причиною швидкого зносу.

Те саме стосується покришок для велопричепів. У теорії, вони вільні від дії торсіонних та поперечних сил і тому знос покришок на них у порівнянні з шинами велосипеда має бути слабшим, але якщо покришки під вантажем все одно швидко стираються, це свідчить про неправильне налаштування розвалу та сходження коліс причепа.

Як довго можна зберігати покришки?

Покришки Schwalbe без проблем зберігаються 5 років. По можливості, зберігайте покришки у сухому прохолодному та (що найважливіше) темному місці. Якщо ці умови дотримані, можна домогтися навіть довшої тривалості зберігання. Коли покришка одягнута на обід, завжди тримайте її накачаною або підвішуйте велосипед на гак для зберігання. Залишаючи велосипед довго стояти на спущених колесах, ви ризикуєте пошкодити боковини.