У чому різниця між 27.5, 28 та 29-дюймовими колесами?

У чому різниця між 28 та 29-дюймовими колесами?


Найбезглуздішою відповіддю на це питання буде «1 дюйм». Інша відповідь: різниці немає.

У обох покришок той самий внутрішній діаметр 622 мм і таким чином, вони можуть бути встановлені на один і той же обід.

В Європі 28 дюймів вважається традиційним розміром для туристичних велосипедів. В багатьох країнах Європи цей розмір є найбільш популярним серед всіх інших. Натомість, у неєвропейських країнах обід діаметром 622 мм зустрічається рідко. Велотуристи, які під час подорожі світом шукали запасну камеру для 28-дюймового велосипеда, можуть розповісти вам пару історій на цю тему.

Кілька років тому назад у США з'явилися 29-дюймові покришки для гірських велосипедів. Нова шина отримала таке позначення завдяки її великому об'єму — її зовнішній діаметр складає приблизно 29 дюймів.

Обидва позначення, втім, дуже неточні. Вужча 28-дюймова покришка шириною 23 мм, яка використовується на шосейних велосипедах, насправді має зовнішній діаметр трішки більше 26 дюймів. Зовнішній діаметр 40-мм покришки приблизно дорівнює 28 дюймам. У випадку з дуже вмістовними покришками шириною 60 мм або більше, фактичний зовнішній діаметр складає майже 30 дюймів.У чому переваги новітніх розмірів 27.5 та 29 дюймів?


Нові розміри швидко поширилися на ринку і це не випадково. Їхні позитивні сторони відчутно переважають недоліки. 29-дюймові колеса важчі, гірше керуються та можливо, що мають недостатню жорсткість, але вони краще котять по грубим поверхням, особливо по ґрунтах. Велика пляма контакту з поверхнею забезпечує надійне зчеплення.

Не на всі велосипеди можна встановлювати 29-дюймові колеса через брак кліренсу. Це справедливо для дуже маленьких ростовок рам і також стосується велосипедів з довгими ходами підвіски. Ось, де новий розмір 27.5 стає у пригоді.

Schwalbe продовжить виробляти покришки для гірських велосипедів у всіх популярних розмірах.