Виміри покришок

Чому покришки часто виявляються вужчими, ніж вказано?

Щоб покришки гарантовано помістились у раму, виробники дотримуються нижньої планки дозволених допусків (у діапазоні ±3 мм).

Матеріали, з яких зроблено каркас покришки, стали більш досконалими. Це зменшує розширення покришки після накачування.

Більш того, робочий тиск грає вирішальну роль. На максимальному тиску покришка становиться ширшою, ніж на мінімальному. Тільки-но накачана покришка з часом розширюється. Різниця може сягати від 1 до 2 мм.

Ширина покришки вимірюється у її найширшому місці.

 

Чи підійде покришка до мого велосипеда?

Коли задають таке питання, воно часто стосується ультра-широких покришок.

Будь ласка, пам'ятайте, що різних велосипедів існує величезна кількість, тому перевірити сумісність тієї чи іншої покришки з усіма рамами майже неможливо.

Наступна таблиця показує точний зовнішній діаметр та ширину наших ультра-широких покришок. Це допоможе вам визначити, чи поміститься покришка у раму велосипеда, чи ні.

 

До якого ободу підходить та чи інша покришка?

Внутрішній діаметр покришки має співпадати з посадковим діаметром ободу. Наприклад, покришка розміром 37-622 підходить до ободу 622х19С.

Ширина покришки також повинна бути сумісна з внутрішньою шириною ободу. У наступній таблиці показані комбінації ширин покришок та ободів відповідно стандарту ETRTO. Є купа додаткових комбінацій, які хоча й не представлені у таблиці, тим не менш, нормально працюють на практиці. Немає сенсу нагадувати, що у такому випадку ви використовуєте подібні комбінації на власний ризик.

На жаль, стандарт ETRTO не без недоліків. Наприклад, останнім часом популярність набирають дуже широкі ободи. В них є сенс, адже вони забезпечують стабільність шини. Ви можете зменшувати тиск до тих пір, поки відчуття від керування не стануть нагадувати кінематику желе.


Яка довжина окружності у моєї покришки?

Щоб запрограмувати велокомп'ютер, необхідно задати йому довжину окружності колеса вашого велосипеда. Довжина окружності залежить від типу ободу, тиску та навантаження на покришку. Ці змінні унеможливлюють вказання точних даних. Ми радимо провести простий тест накатом на велосипеді, щоб максимально точно відкалібрувати велосипедний комп'ютер.