Захист від проколів

Як можна захиститися від проколів?

Найкращим та найважливішим захистом від проколів є використання високоякісної покришки з антипрокольним шаром.

Підтримуйте відповідний вашій вазі тиск повітря. Якщо тиск занадто низький, ризик проколів більший. Перевіряйте та підкачуйте колеса щонайменш раз на місяць. Використовуйте манометр.

Стан покришки: перевіряйте покришку на зайві об'єкти, які можуть застрягти у протекторі. Якщо такі є, видаліть їх. Зношені покришки підлягають заміні.

Навіть найкращому антипрокольному захисту не вдасться убезпечити від проблем, якщо не перевіряти внутрішню структуру колеса. Купляйте тільки якісні камери. Фліперу також слід приділити увагу. Він захищає камеру від механічного ушкодження кінцівками спиць, пістонів та отворів в ободі. Правильно підібраний фліпер повинен надійно закривати всі отвори для спиць.

Захисну стрічку можна вставити між покришкою та камерою під час монтажу. Стрічка захищає від проколів, але й може стати джерелом додаткових незручностей, адже вона створює небажане тертя між камерою та шиною. Через це ми не виготовляємо захисні стрічки. Краще вбудовувати її у конструкцію покришки напряму.

У певних випадках допомагає герметизуюча рідина.

Латексні камери також захищають від проколів. Детальніше про них можна дізнатися у розділі, присвяченому камерам.


Який антипрокольний шар найкращий?

Наша найзахищеніша покришка — "антипрокольна" модель Marathon Plus. Її шар захисту SmartGuard зроблений з дуже еластичного каучука товщиною 5 мм. Вирішальна перевага SmartGuard полягає у ефективному захисті проти гострих предметів, що застрягають у центральній доріжці та занурюються глибше при кожному обороті колеса. У такий спосіб вони можуть проткнути будь-який шар. Саме тут розумієш переваги SmartGuard. У центральну доріжку можна занурити канцелярську кнопку на всю довжину голки та покришці від цього нічого не буде.

Ефективність такого простого рішення навіть краща, ніж у високотехнологічних шарах захисту з араміду або вектрану. Однак, у шарах з цих матеріалів є інша перевага. Вони дозволяють зробити покришку з антипрокольним захистом дуже легкою. Волокна араміду та вектрану стійкі до порізів. Спеціальна щільна текстура плетіння для захисного шару V-Guard запатентована.

Обидві технології захищені патентами.

Проколу неможливо уникнути, але ви захищені від неприємностей на дорозі від розбитого скла та обрізків дроту з Marathon Plus.

Як правильно використовувати герметик для безкамерки?

Фактично, існує два види герметиків. Перший працює виключно механічно. В рідині містяться дрібні частинки та волокна, які закривають дірки від проколів. Перевага такого герметику в тому, що рідина може залишатися всередині покришки майже необмеженний час. Недоліком є те, що прокол не затягується, а просто затикається, тому є ризик, що дірка відкриється знову, наприклад, наступного разу, коли ви будете накачувати колесо. Другий вид герметиків базується на латексній основі. Латексне молоко застигає у дірці, герметизуючи її. На жаль, такий герметик можна залишати у покришці недовго, до повного висихання.

Наш герметик Doc Blue базується на латексній основі та має термін придатності від 2 до 7 місяців, або дозволяє проїхати приблизно ~2000 кілометрів (для профілактики). Рідина містить волокна, які закривають середні проколи. Саме через вміст волокон вимагається викручувати клапан під час заливання герметика. Герметики, які допускають заливання з невикрученим клапаном, зазвичай дуже текучі, тому здатні затягувати лише найдрібніші дірки.Для будь-яких герметиків справедливе таке зауваження: рідина затягує прокол тільки коли колесо обертається. Ремонт буває проблематичним. Захищена від проколів покришка є найкращим та найпростішим рішенням для більшості велосипедистів.

Ми рекомендуємо Doc Blue переважно для безкамерних систем та однотрубок. Герметик корисний у цих випадках з тієї причини, що ремонт безкамерок та трубок на узбіччі або неможливий взагалі, або дуже складний. Окрім цього, Doc Blue підходить для затягування проколів у супер-легких покришках на дуже короткий час, наприклад, на період перегонів. Doc Blue не стане зайвим у ролі додаткового захисту у туристичній подорожі по агресивним поверхням.

У екстренній ситуації Doc Blue може закрити дрібні проколи без демонтажу камери та покришки. Серйозні ушкодження, такі як порізи та зміїні укуси, не лікуються використанням латексних герметиків.