Фліпер

Для чого потрібен фліпер?
Фліпер захищає камеру від механічного пошкодження кінцівками спиць, металевими задирками та отворами у ободі.

Які фліпери слід використовувати?

Фліпер має повністю та надійно закривати всі отвори для спиць в ободі. Пустотілі ободи вимагають використання спеціальних фліперів, таких як Schwalbe High Pressure з поліуретану або тканини. Фліпери з гуми для пустотілих ободів не підходять через те, що камера виштовхує їх через отвори для спиць у внутрішній об'єм ободу.

Фліпер повинен закривати всю внутрішню площину. Якщо фліпер вужчий, ніж потрібно, він може з'їхати на сторону, відкривши спицеві отвори.

У якості альтернативи на будь-яких ободах можна використовувати тканинні фліпери або герметичну стрічку. Теплотривкий клей не дозволить стрічці зміщуватися. 18 мм-стрічка підійде до вузьких шосейних ободів (13С та 14С). 15 мм-стрічка рекомендується тільки для ободів з відносно широкою центральною канавкою, щоб закривала зону, де розташовані спицеві отвори.
Чому Schwalbe не виробляє фліперів шириною 12 мм?

Центральна канавка у деяких ободів має ширину 12 мм. Ми навмисне не випускаємо фліперів шириною 12 мм та менше. Такий фліпер занадто вузький, тому не забезпечує повного покриття внутрішньої поверхні ободу.

Натомість, ми рекомендуємо використовувати широкі фліпери, які простягаються від одного борту до іншого. Це може трішки ускладнити процес монтажу, але забезпечує найкраще покриття внутрішньої поверхні.